Річний звіт про діяльність закладу

Звіт

директора Ліцею № 6 «Лідер»

Полтавської міської ради

про підсумки освітнього процесу 2022-2023 навчального року

Дяченко Світлани Володимирівни

 

Загальна середня освіта- цілеспрямований процес оволодіння систематизованими знаннями

Тільки той досягає мети, хто іде,

Тільки той, хто горить, не згорає

Олександр Олесь

 

Не можна передбачити майбутнє ,коли не аналізуєш зроблене. Проаналізуємо результативність 2022-2023 навчального року, протягом якого педагогічний колектив ліцею  забезпечив якісний процес за змішаною формою навчання ( онлайн та офлайн), формував в учнів компетентності, використовуючи інноваційні технології навчання і виховання.

Кадровий потенціал  закладу є найважливішою складовою ресурсного забезпечення ліцею. Цінність школи дорівнює цінності її вчителя:

учителів вищої категорії-37

l категорії-12

ll категорії-11

спеціалістів-10

Із них  30  мають  педагогічні  звання:

Учитель- методист-15

Старший учитель-14

Відмінник народної освіти України -1

Повний курс початкової школи учні пройшли  в НУШ ,  зараз  5 класи- це учні нової української школи. Для гармонійного розвитку дітей використовуються здоров’язберігаючі  технології: дихання за Стрельниковим, вправи для очей, розвиток правильної постави при письмі з використанням сольових мішечків, динамічні перерви, музичні фізпаузи, уроки на свіжому повітрі.

Вогник інтересу до навчання запалюють  учителі  на уроках, розвиток обдарованості  й творчості юних ліцеїстів підтримають педагоги, науковці вишів, батьки.

У ліцеї запроваджені профілі:

  1. Математичний (математика 7-9 годин на тиждень)
  2. Інформаційні технології (інформатика-3 години на тиждень, математика-6)
  3. Іноземна філологія (англійська мова -5 годин на тиждень, німецька- 3)
  4. Українська філологія (українська мова-5годин на тиждень, література -3)
  5. Історичний (історія 7 годин на тиждень)

Учні ліцею отримують конкурентноспроможні  знання на Всеукраїнському рівні: наші учениці  у 2020-2021 роках отримали на ЗНО  по 200 балів з англійської мови;  у 2022 році – 8 учнів здали мультрипредметний  тест на найвищий бал.

2022-2023 навчальний рік запам’ятався справжнім проривом на рівні України в конкурсі -захисті  МАН: 3 призових місця( фізика, хімія, інформатика).

У 2023році на Всеукраїнський етап конкурсу -захисту МАН  йдуть 6 наших ліцеїстів у секціях: психологія, археологія, фізика, інформатика, хімія,  охорона праці і природоохорона, статистика.

На обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад наш учень посів l місце і буде захищати Полтаву на Всеукраїнській  олімпіаді з географії.

Досягнення у  2022-2023н.р у художній самодіяльності ГРАН-ПРІ-у Всеукраїнському конкурсі «Різдвяні зірочки», номінація естрадний вокал Клеценко Влад (керівник Присяжнюк Є.М) – 2 МІСЦЕ у міському конкурсі «Збережемо енергію-збережемо майбутнє» – Лаврик Інна, Рогозін Борис(Керівник Ляхман Н.В) – 3 МІСЦЕ у міському конкурсі відеороликів «Не шукай щастя за морями» (керівник Блощинська В.О) -2,3 МІСЦЕ в обласному художньо-естетичному конкурсі «Збережи ялинку» ( керівник Мороз Є.О) – 2,3 МІСЦЕ у міському конкурсі  «Здорове життя-успіх буття», Абакумова Валерія, Фенько Софія, Шрамковський Олег (керівник Ляхман Н.В) – 1,2 МІСЦЕ у чемпіонат України з  черлідингу – Гезей Катерина, Федь Милана (керівник Синиця Т.И) – Участь у міському конкурсі відеороликів «Менше сміття-чисте у Полтаві життя»

-Участь в обласному конкурсі національно-патріотичних заходів «Голубка миру»

У 2022-2023навчальному році робочою групою внутрішньою системи якості ліцею  освіти було здійснено аналіз напряму «Система  оцінювання здобувачів освіти».

На засіданнях розглянуто ряд питань. Перш за все це створення безпечного освітнього  середовища та комфортних умов навчання здобувачів освіти у ліцеї в надзвичайних умовах війни. Проведено комплексне вивчення стану  організації предметно-просторового середовища. Перевірено облаштування навчальних кабінетів, коридорів, сходів та виходів із навчального закладу.

Розроблено певні «кроки спостереження» для вивчення освітнього середовища на предмет безпечних умов  для учнів в надзвичайних умовах навчання. Спільно з керівниками методичних об’єднань та педагогічним колективом ліцею підготовлено « Пам’ятки з порядку і правил оцінювання навчальних досягнень учнів ліцею» з метою адаптації критеріїв оцінювання ,рекомендованих МОН.

У  кінці l та ll семестру 2022-2023 навчального року проведено моніторинги  якості навчальних досягнень здобувачів освіти та розроблені рекомендації щодо подолання проблемних питань та визначення чинників  впливу на отриманий результат.

Проведено ряд зустрічей у фокус – групах з педагогічним колективом з питань розвитку ліцею  та покращення якості освітнього процесу в закладі.

У ліцеї проводяться заходи щодо збереження,  підтримки матеріально-технічної бази закладу. Був проведений поточний ремонт кабінетів та коридорів школи, замінені лампи освітлення.

Педагоги отримали 14 ноутбуків, 2 хромбуки, 22 комплекти з веб -камерою та мікрофоном.

Встановлено бойлер для підігріву води у санітарній кімнаті.

Заасфальтовано (частково) подвір’я ліцею біля центрального входу. Прибрано і замінено електролічильники у приміщені закладу.

Ми створюємо комфортне освітнє середовище для наших учнів.

Попереду 2023-2024 навчальний рік – рік  нових освітніх ініціатив та педагогічних інновацій.